Sv. Terezija Deteta Jezusa in svetega Obličja (1873–1897)

Goduje 1. oktobra.

Odkrila je svojo malo pot duhovnega otroštva, ki se je navdihovala pri preproščini in ponižnem zaupanju v Očetovo usmiljeno ljubezen. Papež Janez Pavel II. jo je razglasil za cerkveno učiteljico.
Odkrila je, da je njen poklic v srcu Cerkve ljubezen. Navdušila se je za misijonski ideal in ga živela tako, da je darovala Bogu svojo zvestobo, ter tihe in radostne žrtve za misijonarje, zato je zavetnica misijonov.

Misli sv. Terezije Deteta Jezusa

• »Svetost ne obstoji v tej ali oni vaji. Obstoji v pripravljenosti srca, ki nas dela ponižne in majhne v Božjih rokah in v kateri se zavedamo svojih slabosti in do drznosti zaupamo v Očetovo dobroto.«
  • »Ljubiti se pravi, vse darovati in še samega sebe dati.«
  • »Bog daje svoje darove vedno glede na naše zaupanje.«